top of page

10-річна чемпіонка світу з шашок виграє гроші для ЗСУ

Ілюстрація: #ЖеняОлійник

//

На вулицях Києва кожен охочий може зіграти в шашки з чемпіонкою світу — однак у разі програшу має бути готовий передати гроші на ЗСУ. У такий спосіб 10-річна Валерія зібрала для української армії 21 тисячу гривень (близько 580 доларів).


Одного разу дівчина спитала в мами, як вона може допомогти захисникам. Тоді вони подумали, що Валерія вміє робити найкраще: звісно, грати в шашки. Чемпіонка сіла на київській вулиці з табличкою «На ЗСУ. Граємо — допомагаємо!» та запрошувала на партію будь-кого. Єдина умова — в разі програшу передати на армію зручну суму.


За одну годину Валерія проводила до 30 партій і жодного разу не програла. Лише з одним гравцем була нічия — дорослим кандидатом у майстри спорту з шашок.

Ігри допомагала організовувати мама Валерії. У перший день дівчина таким чином зібрала 1200 гривень (трохи понад 30 доларів), а згодом вдавалося отримати до 4000 гривень (110 доларів). Деякі перехожі не ризикували грати з чемпіонкою та просто донатили гроші. А дехто передавав Валерії вдячності від бійців із фронту.


Зароблену суму дівчина передала до благодійного фонду. Його засновник, волонтер і шоумен Сергій Притула, так відреагував на вчинок Валерії: «Народ з такими дітьми перемогти неможливо».

留言


bottom of page