top of page

Збір коштів для дітей на концертах

Історія: Ганна Гриніва

Ілюстрація: #ЮліяТверітіна

//

Ганна вже багато років живе в Німеччині, проте не забуває про своє українське походження. Вона виконує джаз українською та долучає до творчості фольклорні мотиви: у 2014 році мисткиня їздила різними регіонами України та збирала давні пісні. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну поширення рідної культурної спадщини стало для Ганни ще важливішим.

24 лютого музикантці зателефонував менеджер одного берлінського клубу та запропонував організувати благодійний вечір. Так Ганна розпочала виступати з метою збору грошей на користь України: зібрані кошти передавала в організацію Ukraine-Hilfe Berlin e.V., що допомагає переселенцям, а також друзям і родині, які волонтерили в Україні. Згодом серію концертів вдалося провести в Данії — там співачка не лише виконувала фольклорні пісні, а й розповідала аудиторії про українську культуру, музику, історію, утиски за часів Радянського Союзу, а також культурне розмаїття сьогоденної України. Для багатьох іноземців ці розповіді стали справжнім відкриттям.


Окремо Ганна опікувалася переселенцями до Берліна: зустрічала українців на залізничному вокзалі, запрошувала на ночівлю у себе вдома, допомагала з облаштуванням і документами. Для людей, що тікали від війни, музикантка влаштовувала окремі концерти, де переселенці могли відчути себе як на Батьківщині. Каже, що після виступів багато хто дякує та розповідає про пережиті жахіття.


Кілька разів Ганні доводилося скасовувати свої концерти — організатори не розуміли, наскільки для українців наразі недоречно виступати разом із громадянами країни-агресора, тобто Росії.


Попри це, мисткиня продовжує боротися проти російської пропаганди та розповідати іноземцям правду про Україну. Зараз на концертах збирає кошти для дітей, що втратили батьків, і для проєкту друга, який на заході України будує нові домівки для людей, що були змушені евакуюватися з гарячих точок.

Commenti


bottom of page