top of page

11-річний хлопець працює, щоби допомагати ЗСУ

Ілюстрація: #ОлегГрищенко

//

За рік до початку повномасштабної війни Максим читав книжку, де дівчинка допомагала своїй родині в скрутному матеріальному становищі, вигулюючи сусідського песика та отримуючи за це гроші. У березні 2022 року 11-річний Максим разом із мамою був вимушений переїхати з міста Покровськ Донецької області до Чернівців. Далеко від дому родина намагалася зрозуміти, як жити далі та водночас допомагати країні боронитися від Росії.


Максим вирішив вчинити як героїня улюбленої книжки: розклеїв 13 оголошень по району, де пропонував сусідам принести їм воду, винести сміття чи вигуляти домашніх тварин. Кошти за роботу обіцяв перераховувати на ЗСУ, сподівався назбирати на один бронежилет. Наступного дня подзвонили з першим замовленням, а згодом оголошення Максима розлетілося соціальними мережами. Дзвінки не припинялися, багато хто просто перераховував хлопцю гроші.

Були й романтичні підробітки: одного разу військовий попросив Максима купити й подарувати його дружині букет квітів. Жінка була здивована й розчулена цим жестом. Тепла реакція чернівчан дозволила Максиму придбати не один, а цілих 25 бронежилетів, тепловізор і пристрій нічного бачення. А ще передати 50 тисяч гривень (близько 1300 доларів) на реабілітацію українському військовому, який втратив ногу в боях.


Війна змінила Максима та його ставлення до життя. Зараз його єдина мета — допомагати країні, а своїй мамі хлопець зізнається, що відчуває себе не на 11 років, а на 21.

Comments


bottom of page