top of page

Repair Together: молодь відбудовує зруйновані села

Ілюстрація: #ОлександрШатохін

//

Бути волонтером в Україні — це стильно і подеколи навіть весело. Щонайменше, так думаєш, коли дивишся на ініціативи Repair Together, де представники креативних індустрій і київська богема їздять до зруйнованих сіл Чернігівщини, щоби допомагати місцевим відбудовувати домівки.


Repair Together збирають на вихідні сотні охочих, беруть намети та спальники й рушають до сіл Ягідне й Лукашівка. Там вже складені списки людей, яким вкрай необхідна допомога: це родини й самотні люди, чиї будинки пошкоджені від ворожих обстрілів. Також волонтери надають адресну допомогу — росіяни крали багато техніки й речей у мешканців, тож багато хто залишився без найнеобхіднішого.


Прибирання завалів і відновлення будинків відбувається у форматі толоки — давньої української традиції, коли скликали всю громаду для допомоги у складній роботі. Наприклад, самостійно звести собі будинок було важко, тож до будівництва долучали всіх сусідів. Зараз такий формат толоки набув нової актуальності, коли тисячі українців залишилися на руїнах свого житла.

Коли настає вечір, у наметовому містечку Repair Together починається культурна програма. Серед волонтерів є відомі українські музиканти та стендапери, які влаштовують перформанси. А одного разу Repair Together навіть влаштували рейв під час розбору завалів у чернігівському Будинку культури.


Місцеві вже призвичаїлися до хіпстерів із Києва, які щотижня приїжджають до них на вихідних допомагати. Мешканці Ягідного та Лукашівки пригощають волонтерів усім, що в них є: від консервації та картоплі до свіжої м’яти й часнику з городу, а також діляться кумедними й трагічними історіями з окупації та запрошують на ночівлю до себе.

Comments


bottom of page