top of page

«Мама Україна»

Історія та фото: Катя Гаран

Ілюстрація: #ЖеняПолосіна

//

Після 24 лютого 2022 року у всьому світі люди почали масово виходити на мітинги на підтримку України. Одні з найчисельніших акцій відбувалися в Німеччині. На головній площі Франкфурта-на-Майні, де живе Катя, також збиралися тисячі людей. Там Катя й познайомилася з іншими українками, Лєрою та Поліною, які бажали допомогти батьківщині.


Поліна вже влаштовувала волонтерський захід «Випий з бабунею Галею», де продавали вино, борщ і пиріжки, а в Каті була ідея зробити виставку ілюстрацій від Pictoric. За вечерею дівчата вирішили об’єднати зусилля та організувати спільну благодійну подію. Вдалою локацією здався заклад Massif Central, що об’єднує кухню, бар, галерею, веломайстерню та концептуальний магазин. Його керівник Флоріан радо підтримав ідею.


Вже за два тижні в барі Massif Central варили 100 літрів борщу, ліпили 700 пиріжків та розвішували ілюстрації українських митців для заходу «Мама Україна». Каті здавалося, що на їхню подію прийшов чи не весь Франкфурт, настільки багато зібралося людей (бонус: на виставку Pictoric завітав консул України у Франкфурті з дружиною). Ілюстрації вирішили не продавати, а приймати замовлення на друк і влаштувати повноцінну виставку в Massif Central. Усього за вихідні вдалося зібрати 5 тисяч євро, які згодом подвоїла організація Ukraine Hilfe Berlin та пожертвувала «Києву Волонтерському».


«Мама Україна» почала розростатися. Флоріан запропонував дівчатам взяти участь у ярмарку Vintage & Champagne, де вони зібрали 20 українських брендів одягу й 15 дизайнерів ювелірних прикрас. Вішалки, рейли та дзеркала привезли мама та сестра Лєри, які працювали в місцевому гуманітарному центрі. А примірочні облаштували в тату салоні в Massif Central. 5 тисяч євро, що зібрали на ярмарку, перевели до благодійного фонду «Я-Маріуполь».


Катя продовжує влаштовувати «Мама Україна» на інших локаціях, залучає нові формати та планує їхати до інших міст Німеччини. Від таких подій вона отримує неабияку мотивацію, адже бачить багато підтримки, співчуття й розуміння того, що переживають зараз українці.Comentários


bottom of page