top of page

Діти грають у блокпости та збирають на армію

//


Війна змінює не лише побут дітей, але і їхні ігри. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, у дітей з’явилося нове дозвілля — облаштовувати блокпости на своїх вулицях та «охороняти» співгромадян. А ще допомагати територіальній обороні та поліції, які мають слідкувати за правопорядком і ловити диверсантів.

Дитячі блокпости не схожі один на одного. Хтось лише ставить табличку «Блокпост» при в’їзді до прибудинкової території та просить сусідів сказати такі паролі як «паляниця»: росіяни не можуть правильно вимовити це слово. А деякі діти організовують справжні оборонні центри — будують фортеці з дощок, мішків з піском та шин, вивішують українські прапори, проводять заняття з фізичної підготовки й уявляють, як керують Байрактаром. У когось з маленьких українців родичі перебувають на передовій, тож їм особливо близька тема війни. Завдяки грі діти можуть її краще усвідомити та впоратися з негативними емоціями.


Дорослі реагують на дитячі блокпости здебільшого позитивно та з задоволенням проходять перевірки малих захисників. Ба більше, діти стали поєднувати «службу» з волонтерською діяльністю: закликають водіїв і водійок жертвувати кошти на потреби армії. Наприклад, в Умані школярі на блокпості продають свої вироби — іграшки, браслети, прикраси, смаколики. Їм вдалося заробити 4600 гривень (близько 130 доларів), які вони передали дорослим на придбання тепловізора для військових. А на Стрийщині (Львівська область) діти на блокпосту заохочували дорослих долучитися до збору коштів на бронежилети. За три дні юні волонтери зібрали гроші на два бронежилети.


Так дитячі ігри здатні приносити відчутну користь усьому суспільству.

Comments


bottom of page