top of page

#BikesForUkraine

Історія та фото: Сергій Безбородько

Ілюстрація: #ОльгаШтонда


//


Перед повномасштабним вторгненням Росії у Чернігові працювала одна станція сортування сміття та майстерня з перероблення пластику від громадської організації «Еко Місто». У березні Чернігів опинився в блокаді, його мешканці знаходилися під постійними обстрілами російської армії. Волонтери «Еко Міста» звільнили приміщення свого молодіжного простору для потреб військових, а все своє обладнання та інструменти передали на фронт. Тож екоактивістам довелося шукати, чим займатися в нових умовах воєнного часу.


Відповідь знайшлася швидко: від перших днів ескалації в Чернігові припинив працювати громадський транспорт, а пальне стало дефіцитним товаром. Люди потребували альтернатив, а саме велосипедів. Так екоактивісти організували велоштаб і започаткували ініціативу #BikesForUkraine.
За допомогою велосипедів можна швидше розвозити їжу, ліки та предмети гігієни вразливим категоріям населення — маломобільним, людям з інвалідністю та людям похилого віку. Європейські партнери безплатно передали до Чернігова 120 вживаних велосипедів, які «Еко Місто» лагодить і розподіляє між волонтерами, медиками й соціальними працівниками. Першими отримують допомогу ті громади, що найбільше постраждали від російської агресії.


За словами Сергія, голова «Еко Міста», каже, що зараз велосипед став найголовнішим транспортом Чернігова, а на вулицях міста можна побачити надзвичайно багато велосипедистів.Comments


bottom of page