top of page

70-річна жінка допомогла армії знищити ворожу техніку

Ілюстрація: #ЖеняПолосіна

//

Село Мотижин знаходиться за 20 кілометрів від Києва. Коли в березні 2022 року росіяни намагалися прорватися до столиці, їм не вдалося просунутися далі цього села. Що їм завадило? За свідченнями територіальної оборони, вагому роль зіграла 70-річна мешканка Мотижина, яка передавала військовим дані про російську техніку.

Жінка жила в одній із хат на околицях села та постійно бачила переміщення ворожої техніки. Тож старенька розпочала пішки виходити до окупантів, щоби перерахувати техніку та зафіксувати її локацію. Інколи збивалася з рахунку, тож доводилося робити все заново. Потім вона поверталася до хати, телефонувала сину та переказувала йому все, що дізналася.

Завдяки цій інформації українським військовим вдалося знищити близько 100 одиниць російської важкої техніки. Зокрема жінка навела артилерію на два зенітно-ракетні комплекси «Бук» і радіолокаційну станцію, що глушила зв’язок і заважала запускати дрони.


Такі відважні вчинки коштували старенькій життя. Згодом росіяни зрозуміли, хто видає ЗСУ їхні координати. Спочатку вони розбомбили будинок українки, а потім проїхалися на танках по руїнах. На жаль, хоробра жінка не вижила.

Comments


bottom of page